Amacımız Nedir?
Ufak adamızda Kıbrıs Türkünün tarihini, kültürünü, sanatını ve dahasını değiştirilmemiş doğru bilgilerle yansıtmaya çalışıyoruz. Bu siteyi yapmamızdaki en büyük amacımız Kıbrıs Türk kültürünü, tarihini ve Kıbrıs Türküne has olan şeyleri sanal ortamda tanıtabilmek ve bilgileri kolay ulaşılabilir hale getirmek. Site içerisindeki bilgiler sadece ada içindekilere değil, bu adaya merağı olan tüm duyarlı ve meraklı Türk ve Türk’çe bilen insanları hedef alır.

Aynı zamanda amacımız adaya yapılan ambargoların zengin kültürümüz, gelişmiş demokrasimiz ve cumhuriyet sistemimizle ne kadar haksız ve siyasi olduğunuda gösterebilmek.

Bu amaçta desteğinizi eksik etmezseniz, bu yolda daha hızlı ilerler ve daha çok sesimizi duyurabiliriz.


Site içerisindeki bilgilerin kaynakları nedir?

Adada yaşayan insanları Kıbrıs Türk bilincini koruyan kültürel, sanatsal, tarihsel vb. her türlü doğru bilgiyi sunma isteği içerisindeyiz. Bu yüzden içeriklerin çoğu kitaplardan, dergilerden, çeşitli tanıtım CD lerinden taranarak, kimi zaman uzun uğraşlarla kimi zaman ufak işlemlerle sizlere sunmaktayız. Ama bu bilgiler kesinlikle diğer Kıbrıs’la ilgili internet sitelerinden kopyala-yapıştır bilgiler değildir ve sunduğumuz her bilginin kaynağını belirtmek bizim sorumluluğumuzdur.