Kıbrıs Uluslararası Kısa Film Festivali -CISFF

Kıbrıs Uluslararası Kısa Film Festivali – CISFF
 

 

 

Kıbrıs Film Derneği tarafından 25-27 Nisan 2008 tarihlerinde Lefkoşa Atatürk Kültür Merkezinde birincisi gerçekleştirilecek olan Kıbrıs Uluslararası Kısa Film Festivali (Cyprus International Short Film Festival) yarışma bölümü finalistleri ve kategori adayları Mehmet Ulubatlı, Elvan Levent, Wilbert R. Norman, Spyros Plati ve Yeliz Shukri`nin yer aldığı ön eleme hakem heyeti toplantısıyla belirlendi. 30 Ocak 2008 tarihinde başvuruların son bulduğu Kıbrıs Uluslararası Kısa Film Festivaline 39 ülkeden 301 film başvurdu. Yorucu geçen ön eleme hakem heyeti toplantısının ardından kurmaca ve deneysel kategorilerinde “EN İYİ FİLM”, EN İYİ SİNEMATOGRAFİ”, “EN İYİ KURGU” ve “EN İYİ SENARYO” adayları belirlendi. Ayrı ayrı filmlerdeki başarımlarıyla toplam 10 oyuncu ise “EN İYİ OYUNCU” dalında aday gösterildi.

Büyük Hakem Heyeti

Sona kalan filmler Nisan ayında büyük hakem heyetinin huzuruna çıkmaya hazırlanıyor.
Büyük hakem heyetinde yer alacak olan isimler şöyle;

Panicos Chrysanthou (Yönetmen)
Dervis Zaim (Yönetmen)
Simon Ostrovsky (Gazeteci-Yazar)
Demet Evgar (Oyuncu)

1.Kıbrıs Uluslararası Kısa Film Festivali yarışma bölümü kategori adayları şöyle;

Kurmaca Kısa Film Kategorisinde;

En İyi FİLM Adayları

Before And After Kissing Maria ( 7 dak. )
İSPANYA, Yönetmen: Ramon Alos

Down The Hole ( 24 dak. )
İSPANYA, Yönetmen: David Martin De Los Santos

Heritage ( 4 dak. 52 san. )
TÜRKİYE, Yönetmen: Eray Mert

Invitation ( 7 dak. )
ALMANYA, Yönetmen: Katrin Gebbe

It Wasn`t God`s Will ( 15 dak. )
PORTEKİZ, Yönetmen: Antonio Ferreira

LA ( 11 dak. 50 san. )
TÜRKİYE, Yönetmen: Elif Nur Kerkük

Made In Slovenia ( 19 dak. 25 san. )
SLOVENYA, Yönetmen: Miran Zupanic

Security ( 13 dak. 20 san. )
ALMANYA, Yönetmen: Lars Henning

Tembur ( 7 dak. )
ALMANYA, Yönetmen: Hannes Treiber

The Game ( 2 dak. 11 san. )
TÜRKİYE, Yönetmen: Serhat Furtuna

The T-Shirt ( 10 dak. 44 san. )
ÇEK CUMHURİYETİ, Yönetmen: H. Martin Fazeli

Women With the Movie Camera ( 5 dak. 20 san. )
TÜRKİYE, Yönetmen: Yesim Aslan


En İyi SİNAMATOGRAFİ Adayları

Anonymous ( 19 dak. )
İSPANYA, Yönetmen: Christian Pozo

Before And After Kissing Maria ( 7 dak. )
İSPANYA, Yönetmen: Ramon Alos

It Wasn`t God`s Will ( 15 dak. )
PORTEKİZ, Yönetmen: Antonio Ferreira

Porn ( 11 dak. )
POLONYA, Yönetmen: Jan Wagner

Stray Passenger ( 20 dak. )
ALMANYA, Yönetmen: Claire Walka

The Dreams Of Lost Time ( 15 dak. )
TÜRKİYE / İRAN, Yönetmen: Faysal Soysal

Two Stories Of A Murder ( 16 dak. 59 san. )
TÜRKİYE, Yönetmen: Mehmet Aslan

En İyi KURGU Adayları

Anonymous ( 19 dak. )
İSPANYA, Yönetmen: Christian Pozo

Excuses Of Retro Loves ( 12 dak. )
TÜRKİYE, Yönetmen: Ümit Olcay

LA ( 11 dak. 50 san. )
TÜRKİYE, Yönetmen: Elif Nur Kerkük

Made In Slovenia ( 19 dak. 25 san. )
SLOVENYA, Yönetmen: Miran Zupanic

Tembur ( 7 dak. )
ALMANYA, Yönetmen: Hannes Treiber

Two Stories Of A Murder ( 16 dak. 59 san. )
TÜRKİYE, Yönetmen: Mehmet Aslan

En İyi SENARYO Adayları

Before And After Kissing Maria ( 7 dak. )
İSPANYA, Yönetmen: Ramon Alos

Down The Hole ( 24 dak. )
İSPANYA, Yönetmen: David Martin De Los Santos

Made In Slovenia ( 19 dak. 25 san. )
SLOVENYA, Yönetmen: Miran Zupanic

Pay Per View ( 6 dak. 38 san. )
PORTEKİZ, Yönetmen: Luis Manuel Almeida

Security ( 13 dak. 20 san. )
ALMANYA, Yönetmen: Lars Henning

Deneysel Kısa Film Kategorisinde;

En İyi FİLM Adayları

62 ( 3 dak. 59 san. )
TÜRKİYE, Yönetmen: Bora T. Topaloglu, Eray Günay

Aim ( 8 dak. 30 san. )
TÜRKİYE, Yönetmen: Ceyhun Konak

Fashion Death ( 4 dak. 13 san. )
İSPANYA, Yönetmen: Daniel Rodrigo

Flower Of The Alhambra ( 7 dak. )
İTALYA, Yönetmen: Michele Santini

Free Admission ( 6 dak. 27 san. )
BELÇİKA, Yönetmen: Roberto Gasparini

Full Stop Hilltop ( 11 dak. 6 san. )
ABD, Yönetmen: David Baeumler

I Can Do It On My Head ( 3 dak. 3 san. )
ALMANYA, Yönetmen: Gabriele Nagel

One Day on Mars ( 8 dak. )
ALMANYA, Yönetmen: W. Agricola de Cologne

The Bug ( 3 dak. )
TÜRKİYE, Yönetmen: Elif Nur Kerkük

The Stone ( 5 dak. 5 san. )
TÜRKİYE, Yönetmen: Gizem Erbirer

En İyi SİNAMATOGRAFİ Adayları

Aim ( 8 dak. 30 san. )
TÜRKİYE, Yönetmen: Ceyhun Konak

Free Admission ( 6 dak. 27 san. )
BELÇİKA, Yönetmen: Roberto Gasparini

Full Stop Hilltop ( 11 dak. 6 san. )
ABD, Yönetmen: David Baeumler

The Stone ( 5 dak. 5 san. )
TÜRKİYE, Yönetmen: Gizem Erbirer

En İyi KURGU Adayları

Flower Of The Alhambra ( 7 dak. )
İTALYA, Yönetmen: Michele Santini

Free Admission ( 6 dak. 27 san. )
BELÇİKA, Yönetmen: Roberto Gasparini

I Can Do It On My Head ( 3 dak. 3 san. )
ALMANYA, Yönetmen: Gabriele Nagel

The Stone ( 5 dak. 5 san. )
TÜRKİYE, Yönetmen: Gizem Erbirer

En İyi SENARYO Adayları

62 ( 3 dak. 59 san. )
TÜRKİYE, Yönetmen: Bora T. Topaloglu, Eray Günay

Free Admission ( 6 dak. 27 san. )
BELÇİKA, Yönetmen: Roberto Gasparini

Full Stop Hilltop ( 11 dak. 6 san. )
ABD, Yönetmen: David Baeumler

The Stone ( 5 dak. 5 san. )
TÜRKİYE, Yönetmen: Gizem Erbirer

EN İYİ OYUNCU ADAYLARI (İki Kategori İçin Ortak)

“Down The Hole” filmindeki performansıyla
Manuela Paso

“It Wasn`t God`s Will” filmindeki performansıyla
Catarina Lacerda

“Made In Slovenia” filmindeki performansıyla
Iva Krajnc

“Porn” filmindeki performansıyla
Tomek Rolinski

“Tembur” filmindeki performansıyla
Dietmar Ruttiger

“Women With The Movie Camera” filmindeki performansıyla
Nergis Öztürk

“Stray Passenger” filmindeki performansıyla
Zeljko Vidovic

“The T-Shirt” filmindeki performansıyla
Marian Mitas

“Anonymous” filmindeki performansıyla
Alvaro Ramos

“Heritage” filmindeki performansıyla
Özay Erol
  

Festivalin Resmi İnternet Sitesi

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir